Αρχική Ειδήσεις - Νέα Αποτελέσματα εκλογών Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

Αποτελέσματα εκλογών Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Για πρώτη φορά στη μακρόχρονη ιστορία του ο , βάσει του νέου Καταστατικού, πραγματοποίησε την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 Γενική Συνέλευση, ταυτόχρονα στην Αθήνα και την Περιφέρεια, για την εκλογή 21 Τακτικών Μελών του Κεντρικού Διοικητικού Συμβουλίου του Ε.Ε.Σ. και 7 Αναπληρωματικών, την εκλογή 5μελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής Ε.Ε.Σ., καθώς και για την εκλογή 3μελούς Επιτροπής Δεοντολογίας Ε.Ε.Σ.

Παράλληλα με τη Γενική Συνέλευση του Ε.Ε.Σ., πραγματοποιήθηκαν και Περιφερειακές Συνελεύσεις, σε όσα Τμήματα διαπιστώθηκε απαρτία, για την εκλογή 9 Μελών και 2 Αναπληρωματικών για τα Περιφερειακά Συμβούλια των Περιφερειακών Τμημάτων ανά την Επικράτεια.

Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός ευχαριστεί θερμά όλα τα Μέλη του για την αθρόα συμμετοχή τους σε αυτές τις τόσο για τον Οργανισμό.

Αναλυτικά τα έχουν ως εξής:

Α. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 21 ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΜΕΛΩΝ ΚΔΣ/ΕΕΣ ΚΑΙ 7 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

  1ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Νικολάου
  2ΜΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Μάμα
  3ΛΙΑΓΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) Αθανάσιου
  4ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γεωργίου
  5ΔΗΜΟΥΛΑ-ΚΙΚΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ Σωτηρίου
  6ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Βασιλείου
  7ΤΣΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Νικολάου
  8ΔΕΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Σταύρου
  9ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Γεράσιμου
10ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ Ιωάννη
11ΤΖΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Χρυσοστόμου
12ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Χρήστου
13ΓΙΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ Παύλου
14ΜΑΡΟΥΔΑ ΜΑΡΙΑ (ΝΤΑΝΙΕΛΛΑ) Μάριου
15ΣΚΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Χρήστου
16ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Παναγιώτη
17ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Γεωργίου
18ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ Αποστόλου
19ΤΕΝΤΟΜΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σοφοκλή
20ΜΑΡΚΟΥΪΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ Σάββα
21ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ανδρέα

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ

 

22ΔΡΟΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Σπυρίδωνα
23ΛΟΥΡΜΠΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ Νικολάου
24ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΙΚΟΔΗΜΟΣ Κωνσταντίνου
25ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Ιωάννη
26ΠΥΡΓΑΚΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ Νικολάου
27ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Αστέριου
28ΚΑΫΜΕΝΑΚΗΣ ΦΩΤΙΟΣ Αναστασίου

 

Β. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 5 ΜΕΛΩΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

    

1. ΔΑΦΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ Ευάγγελου
2. ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΛΕΝΗ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Νικολάου                       
3. ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Άγγελου                                   
4. ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ – ΣΤΑΤΗΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Λυκούργου    
5. ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Γεωργίου                            

 

Γ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ 3 ΜΕΛΩΝ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ

 

1. ΔΡΥ ΕΛΕΝΗ Νικολάου                                                       
2. ΠΑΛΥΒΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Παναγιώτη                                        
3. ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Μιχαήλ